Co ma wspólnego emancypacja kobiet i e nauczanie?

Chociaż pozornie te dwa pojęcia nie są z sobą powiązanie. Prawda jest zgoła inna. To dzięki emancypacji kobiety pełność praw. Mogą bez obaw i barier uczyć się dokładnie tego, czego zapragną. Natomiast E nauczanie możne stanowić podobna szanse rozwoju dla osób z mniejszych miast których miast na zmianę miejsca zamieszkania.

Zatem czym jest lub była emancypacja kobiet?

Emancypacja kobiet w skrócie to proces poszerzania ekonomicznych politycznych oraz ekonomicznych praw kobiet. Początki historyczne zmian szacować można na XVII wiek. Jednak rozkwit ruchu przypadł na lata XIX. W tym czasie kobiety szkołach dopuszczone do nauki w szkołach wyższych. Kobiety uzyskały prawa wyborcze w XX wieku. Chociaż w nierozwiniętych krajach nie można już mówić o oddzielnych prawach dla kobiet i mężczyzn. Ruchy emancypacyjne kobiet są silnie aktywne w krajach rozwiniętych.

E-nauczanie co to jest?

E-nauczanie często nazywane e-learning – to forma nauczania, w której wykorzystywane są nowoczesne technologie. Pojęcie to może odnosić się do samej nauki przez internet, jak również do wzbogacania klasycznego zdobywania wiedzy przez wykorzystanie nowoczesnych technologi. E.nauczanie zamiast zwykłych książek, do przekazania wiedzy wykorzystuje komputery osobiste oraz urządzenia mobilne takie jak tablet czy telefon. Wartym wspomnienia pojęciem w kontekście e-learning, jest B-learning. B-learning to połączenie tradycyjnych metod dydaktycznych z wykorzystaniem komputerów osobistych (M-learning).

E-learning jako droga do wyrównania szans.

Chociaż wszyscy jesteśmy równi wedle prawa. Niestety nie wszyscy mamy równy dostęp do oświaty. Osoby mieszkające z dala od miast na tak zwanej prowincji gdzie poziom nauczania bywa często poniżej oczekiwań. E-learning staje się konieczności, gdy chcemy zdobyć coś więcej niż tylko podstawy. Dobrym przykładem może być e nauczanie języka angielskiego. Daje szansę, aby podnieść swoje kwalifikacje. E.nauczanie daje też możliwość zdobywania wiedzy, gdy nasze obowiązki kolidowałyby z tradycyjnymi formami nauki. Jest to szansa i wyrównanie szans dla wszystkich.